PLAN SPOTKAŃ DUSZPASTERSKICH W RAMACH TRADYCYJNEJ KOLĘDY 2020-2021

  Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Wizytę duszpasterską w tym okresie epidemii ograniczymy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na wyraźne zaproszenie gospodarzy i umówienie dogodnego terminu.

     Chcielibyśmy jako duszpasterze, w ramach odwiedzin duszpasterskich zaprosić naszych Czcigodnych Parafian, Mieszkańców poszczególnych ulic, na Eucharystię, sprawowaną w Państwa intencji, w intencji Państwa rodzin. Wszystko to z uwzględnieniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

     Na te modlitewne spotkania można zabrać ze sobą w stosownym naczyniu wodę, którą na zakończenie Mszy św. poświęcimy i którą po powrocie do domu Państwo pokropią swoje domostwa. Przygotowaliśmy książeczkę: „Kolęda w rodzinie bez kapłana”. Obrzędy Modlitwy Kościoła Domowego.

    Podczas tych spotkań w kościele można będzie złożyć ofiarę kolędową ze świadomością, że z tych środków utrzymujemy Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy, Kurię, Parafię i swoich duszpasterzy. Gdyby było to możliwe chcemy utrzymać nasz zwyczaj dwóch kopert. Jedne przeznaczymy na kolędę, a drugie specjalnie wydrukowane, które wyłożone są w koszyku, na ofiarę związane z remontem. Ostatni etap remontu w Pieszycach i w Kamionkach. Złożone są wnioski do Ministerstwa Kultury i do Funduszu Kościelnego. Przygotowujemy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Kosztorys w Pieszycach to jeszcze 480 tysięcy, a w Kamionkach 150 tysięcy. Musimy mieć wkład własny. Stąd ta ogromna prośba o pomoc. Remont domu Katechetycznego we wniosku nazwaliśmy Centrum Edukacji, nasz projekt na fotowoltaikę i remont, wniosek złożyliśmy do Ministerstwa Ochrony Środowiska. W marcu mają ogłosić wyniki konkursu. Udało mi się  przyłączyć do grupy razem z Kurią Świdnicką, Caritasem Świdnickim i parafią z Głuszycy. Ten projekt to 450 tysięcy zł. To nasze plany na 2021 rok. Czy uda się to wszystko zrealizować zależy kochani od waszego wsparcia finansowego.

       Msza św. będzie odprawiana w intencji rodzin przychodzących według planu kolędowego w dni powszednie w kościele o godz. 18.00 Zapraszamy do udziału według następującego porządku:

 

KOLĘDA

7 - 25 stycznia 2021 roku

Msza św. godz. 18.00

 

 

Kamionki, 30 grudnia godz. 15.00

 

 

Czwartek,  7 stycznia

ul. Kopernika – parzyste i ul. Cicha

 

Piątek,  8 stycznia

ul. Kopernika – nieparzyste oraz ul. Krótka, Kuźnicka, Tkacka

 

Poniedziałek,  11 stycznia

ul. Zamkowa

 

Wtorek,  12 stycznia

ul. Kościuszki blok nr 3 oraz 1,1a,1b,1c, 5 i 7

 

Środa,  13 stycznia

ul. Kościuszki blok 3a oraz numery parzyste (2,2a,4,4a,6,6a,6b, 8,10, 12, 16)

 

Czwartek,  14 stycznia

ul. 3 Maja, Polna, Lipowa, Osiedle Górskie, Widokowa

 

 

Piątek,  15 stycznia

ul. Sanatoryjna, Sosnowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Obywatelska, Os. Szkolne: ul. Muzyczna, Przyrodnicza, Sportowa, Os. Centrum: ul. Piotra Własta i ul. Biernackiego

 

Poniedziałek, 18 stycznia

ul. Ogrodowa bloki 86 – 96 oraz ul. Dworcowa Górna

 

Wtorek, 19 stycznia

ul. Ogrodowa 25A – E

 

Środa, 20 stycznia

ul. Ogrodowa blok 98, 98A i B oraz pozostałe numery ul. Ogrodowej

 

Czwartek, 21 stycznia

ul. 1 Maja, Konopnickiej, Botwinowa, Piastowska, Hermana, Ziemomysła, Kazimierza Wielkiego, Bolesława Krzywoustego

 

Piątek, 22 stycznia

ul. Mieszka I, Chrobrego, Bolka Świdnickiego, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego i Władysława Łokietka

 

Poniedziałek, 25 stycznia

Rodziny, który nie mogły uczestniczyć we Mszy św. w wyznaczonym dniu kolędy.

 

 

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl