OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18. 07. 2021r.

1.    Życzymy dobrego wypoczynku osobom udającym się na letnie wyjazdy. Serdecznie witamy gości przybyłych do naszego miasta i naszej parafii. Wykorzystajmy ten czas na odpoczynek i odnowę relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

2.    W TYM TYGODNIU:

·        w poniedziałek– modlimy się przy relikwiach bł. Jerzego Popiełuszki

·        we wtorek –modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy

·        w czwartek święto św. Marii Magdaleny; modlimy się też przy relikwiach św. Jana Pawła II

·        w piątek– święto św. Brygidy, patronki Europy

·        w sobotę – św. Kingi

 

3.    W niedzielę 25 lipca z racji wspomnienia św. Krzysztofa pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy po Mszy św. o godz. 11.00.

4.    W niedzielę 25 lipca przypada w naszej parafii diecezjalny dyżur adoracji Najświętszego Sakramentu. Chciejmy tego dnia towarzyszyć Panu Jezusowi w kaplicy adoracji. Można wpisywać się na listę na poszczególne godziny od Mszy św. południowej do wieczornej. Lista jest wyłożona na balaskach.

5.    Następna niedziela to także dzień odpustu w parafii św. Jakuba. Ks. Dariusz Sakaluk, nowy proboszcz w par. św. Jakuba, zaprasza na Mszę odpustową i Jarmark – XIV Jakubki Pieszyckie w godz. 13.00 – 16.00.

6.    Informujemy, że zwolniły się 3 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt.

7.    Ostatnie spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę odbędzie się w Dzierżoniowie w parafii Chrystusa Króla w niedzielę 25 lipca o godz. 18.45. Będzie to ostatnia okazja zapisania się na Pieszą Pielgrzymkę. Na spotkaniu będą podane wszystkie informacje organizacyjne. Informacje ogólne można sprawdzić na stronie swidnickiepielgrzymowanie.pl

8.    Organizowany jest drugi turnus wczasów w Ustroniu Morskim u państwa Cymerów w dniach 18 – 25 września. Zapisy u p. Reni w sklepie naprzeciw kościoła. Informacje są też na plakacie w gablocie.

9.    Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl