OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15. 07. 2018 r.

 

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

 

2. Przypominamy, że trwają zapisy na 15. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę pod hasłem Wolni w Chrystusie”, która odbędzie się w dniach 31.07.-09.08. i wyrusza ze Świdnicy po Mszy św. w katedrze o godz. 10.00. Organizujemy również wyjazd na zakończenie pieszej pielgrzymki i na nocne czuwanie z pielgrzymami na Jasnej Górze. Do Częstochowy wyruszymy autokarem w środę 8 sierpnia o godz. 16.00 z parkingu przy ul. Kopernika, a do Pieszyc wrócimy w czwartek w godzinach popołudniowych. Plan jasnogórskiego czuwania jest zamieszczony w gablocie. Osoby chcące po Mszy św. o północy skorzystać z noclegu wpłacają 80 zł, a pielgrzymi, którzy pozostają w kaplicy do rana na indywidualnym czuwaniu – 50 zł.

 

3. Zachęcamy również do zapisywania się na pielgrzymkę do Lichenia (1-2 września) i do Włoch (6-14 października).

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00  pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w środę 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na zakup pojazdów dla misjonarzy w różnych częściach świata.

 

5. Trwa nabór słuchaczy na pierwszy rok Studium Organistowskiego w Świdnicy. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie.

 

6. W tym tygodniu:

- w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel;

- we wtorek – modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy;

- w środę – przed Mszą św. wieczorną jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

- w czwartek – modlimy się przy relikwiach bł. Księdza Jerzego Popiełuszki;

- w niedzielę – modlimy się przy relikwiach św. Jana Pawła II.

 

7. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl