OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

XVIII Niedziela Zwykła

2. 08. 2020r.

 

 

1.     Życzymy dobrego odpoczynku osobom udającym się na letnie wyjazdy. Serdecznie witamy gości przybyłych do naszego miasta i naszej parafii. Niech ten letni czas będzie okazją do nawiązania bliższych relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

2.     Dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

3.     Dzisiejszy dzień – 2 sierpnia – to także odpust „Porcjunkuli”, który zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu. Możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przy zachowaniu stałych warunków.

4.     Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Szczególne Bóg zapłać składamy za pomoc na plebanii, przygotowanie ponad pół tysiąca pierogów, przyniesienie ciast. Ministrantom i młodzieży dziękujemytakże za skoszenie trawy i posprzątanie terenu wokół kościoła.

Od 2 do 8 sierpnia będziemy spotykać się w naszej parafii na apelach pielgrzymkowych po wieczornej Mszy św.

Na zakończenie pielgrzymki organizujemy wyjazd do Częstochowy 9 sierpnia w niedzielę. UWAGA – ZMIANA GODZINY WYJAZDU – godz. 4.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii.

5.     W TYM TYGODNIU:

·         we wtorek –św. Jana Marii Vianneya; modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy

·         w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego; w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego;

·         w pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 7.00 do porannej Mszy św. i wieczorem od godz. 18.00 do wieczornej Mszy św.

·         w sobotę – św. Dominika

6.     Zachęcamy do zakupu „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl