OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14. 10. 2018 r.

 

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy zdolną młodzież z ubogich rodzin.

 

3. Dziś zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na Przegląd Chórów Pogranicza Polsko-Czeskiego. Koncert odbędzie się w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Z tego względu wieczorem nie będzie nabożeństwa różańcowego, natomiast Msza św. zostanie odprawiona ok. godz. 18.00.

 

4. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

5. We wtorek powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 40 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

 

6. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klasy III gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a w środę o godz. 18.00 – dla uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.

Rekolekcje przed bierzmowaniem dla klas III gimn. odbędą się 27 i 28 października w Dzierżoniowie. Zapisy i wpłata 60 zł do wtorku u ks. Rafała.

 

7. W piątek w kościele o godz. 20.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.

 

8. Ruch Młodzieży Antoniego spotyka się w sobotę o godz. 18.00 przed plebanią.

 

9. W sobotę również o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą i ofiarami do puszek będziemy wspomagać tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

·      w poniedziałek – św. Teresa od Jezusa;

·      we wtorek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy;

·      w środę – św. Ignacy Antiocheński (święto patronalne Ks. Bp Ignacego Deca), przed Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym;

·      w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty;

·      w piątek – modlimy się przy relikwiach bł. Jerzego Popiełuszki;

·      w sobotę – św. Jan Kanty.

 

12. W sklepiku są do nabycia płyty z pieśniami i piosenkami uwielbienia wykonywanymi przez muzyków ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz czytanym Słowem Bożym. Kupując je

pomagamy w zakupie różańców z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce oraz w organizacji Ignacjańskich Dni Młodzieży. Cena jednej płyty wynosi 20 zł.

 

13. Polecamy prasę katolicką – „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl