OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12. 09. 2021r.

 

1.       Z racji beatyfikacji Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej przenosimy dziś wyjątkowo Mszę św. z godziny 12.00 na godzinę 16.00.

2.       Zapraszamy na Eucharystię Jedności w czwartek 16 września o godz. 18.30 do par. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie. Będzie to święto wszystkich parafian i wspólnot parafialnych naszego regionu. Chciejmy wspólnie modlić się o jedność między nami.

3.       W tym tygodniu nie będzie spotkania Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Zapraszamy do udziału w Eucharystii Jedności w czwartek w Dzierżoniowie.

4.       W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.

5.       Spotkanie dla rodziców uczniów kl. VIII oraz kl. VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę 19 września o godz. 19.00 w kościele.

Rekolekcje dla uczniów kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii odbędą się w dniach od 24 do 26 września. Koszt wynosi 100 zł. Zapisy do niedzieli 19 września w zakrystii lub w szkole u ks. Rafała. Zapraszamy również starszą młodzież. Dla klas VIII rekolekcje są obowiązkowe.

6.       Organizujemy wyjazd na Festiwal młodzieży w Wambierzycach „Light for Life” 18 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.

7.       Wraz ze szkołą Podstawową nr 1 w Pieszycach organizujemy konkurs plastyczny dla kl. 1-5 i filmowy dla kl. 6-8 o bł. Stefanie kard. Wyszyńskim. Szczegóły konkursu w regulaminie zamieszczonym w gablocie przy wyjściu z kościoła, na stronie internetowej parafii oraz Facebooku szkolnym.

8.       Kurs Nowe Życie odbędzie się w Bielawie w dniach 24-26 września. Jest to żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka –tego, który chce doświadczyć miłości Boga, jak i tego, który nie wierzy, że jest to w ogóle możliwe. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

9.       W TYM TYGODNIU:

·          w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie

·          we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

·          w środę –NMP Bolesnej

·          w czwartek – Św. męczenników Korneliusza i Cypriana

·          w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży

 

10.  Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl