OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17. 06. 2018 r.

 

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

 

2. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w środę od godz. 17.00.

 

3. W czwartek o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z okazji zakończenia roku szkolnego.

 

4. Zaliczenia roku formacji do bierzmowania dla klas II gimn. będą w poniedziałek i wtorek 18 i 19 czerwca. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Zaliczenia ostatniej szansy dla klas VII będą w środę o g. 15.30.

 

Nowe duszpasterstwo młodzieży naszej parafii ma już swoją nazwę: Ruch Młodzieży Antoniego. W tym tygodniu odbędzie się ognisko dla młodzieży z duszpasterstwa w środę o g. 19.00. Zaproszeni na to ognisko są także uczniowie z klas II gimn. Zapisywać się mogą podczas zaliczeń do bierzmowania. Wtedy będą też podane szczegóły spotkania.

 

5. Naszych ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie kończące rok w piątek o g. 16.30 do salki na plebanię.

 

6. W piątek o 20.30 zapraszamy na adorację w intencji naszej parafii oraz dzieci i młodzieży.

 

7. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

 

8. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach od 6 do 14 października. Cena wynosi 2290 zł + 90 euro. W programie przewidziany jest Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Manopello, Cascia, Asyż i Florencja. Zgłoszenia chętnych do udziału w pielgrzymce przyjmujemy w zakrystii. Programy pielgrzymki wyłożone są przy wejściach z kościoła.

 

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorek - modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy;

- w środę – św. Alojzy Gonzaga, przed Mszą św. jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym;

- w czwartek - Najświętsza Maryja Panna Przyczyna Naszej Radości.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, „Olę i Jasia”.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl