OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTGO

31. 05. 2020r.

 

1.  Zgodnie z decyzją władz w kościele nie ma już limitu osób w czasie Mszy Świętych. W związku z tym ks. bp Marek Mendyk odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Zatem od następnej niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia w liturgii.

2.  Dziś w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych. Rocznicę I Komunii Świętej obchodzić będziemy w Uroczystość Bożego Ciała 11 czerwca.

3.  Zapraszamy na adorację opartą na rozważaniach kard. Stefana Wyszyńskiego w środę o godz. 20.00 do naszego kościoła – nie ma już ograniczenia ilości wiernych. Pomocą jest podręcznik z rozważaniami Prymasa Tysiąclecia dostępny w naszym sklepiku.

4.  Zapraszamy codziennie na różaniec o g. 20.30, w piątek poprzedzony adoracją od g. 20.00.

5.  Od jutra odprawiamy nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 17.30.

6.  Zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę na godz. 10.00. W związku z obostrzeniami i dekretem ks. biskupa prosimy przynieść ze sobą pisemną zgodę od rodziców na udział w zbiórkach ministranckich.

7.  W TYM TYGODNIU:

·      w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

·      we wtorek –modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy

·      w środę – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. W tym dniu przypada pierwsza środa miesiącamodlimy się za przyczyną Przeczystego Serca Świętego Józefa, a przed wieczorną Mszą Świętą jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

·      w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W Kamionkach zapraszamy na spowiedź św. od godz. 15.00, później będzie Msza św. i zmiana biletów Straży Honorowej.

·      Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej rano od 7.00 do 7.30, popołudniu od 17.00 do 18.00. Po wieczornej Mszy zapraszamy Straż Honorową NSPJ na zmianę biletów i spotkanie.

W pierwszy piątek czerwca odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9.00– prosimy przekazać naszym chorym, że w tym miesiącu wracają odwiedziny.

·      Pierwsza sobota miesiąca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi poprzedzimy o godz. 7.15 Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; po nich o godz. 7.30 modlitwa różańcowa, medytacja i Msza św. około godz. 8.15.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl