OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19. 05. 2019

 

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się podczas mszy św. o godz. 12.00.

Naszą modlitwą otaczamy dzieci, ich rodziców oraz rodziny, wypraszając wszystkim Bożego błogosławieństwa, życia w przyjaźni z Panem Jezusem oraz obfitości darów Ducha Świętego. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci, a także panu Janowi Góralskiemu panu kościelnemu Adamowi Mróz, pani Barbarze Kołosowskiej, Grzegorzowi Tytonikowi i Wiktorowi Bakalarzowi za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Panu organiście dziękujemy za zakup i ułożenie kwiatów.

3. Razem z Dziećmi Komunijnymi rozpoczynamy tym samym obchody „Białego Tygodnia”. Dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a następnie uczestniczą we Mszy św.

4. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Dzieci, które uczestniczą w nabożeństwach, zapraszamy później z Siostrami Salezjankami na majówki na terenie domu sióstr.

5. We wtorek 21 maja po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii będzie miało miejsce spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich, którzy chcą się włączyć w organizację tegorocznej Biesiady Odpustowej.

 

6. We wtorek również o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas VIII szkoły podstawowej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

7. W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.

 

8. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

9. Organizowany jest wyjazd na spotkanie młodzieży na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Zapisy u ks. Rafała.

 

10. W tym tygodniu wspominamy:

·       we wtorek – św. Jana Nepomucena, modlimy się przy relikwiach św. Antoniego;

·       w środę – modlimy się przy relikwiach św. Jana Pawła II, przed Mszą św. wieczorną jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym;

·       w piątek NMP Wspomożycielkę Wiernych.

 

11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela.

 

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl