OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13. 01. 2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Dom Samotnej Matki w Pieszycach

3. Dziś o godz. 15.00 w Centrum Kultury rozpocznie się spotkanie opłatkowe. Zostanie wystawione przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez aktorów Ogólnopolskiego Teatru „William-Es” z Zamku Książ oraz jasełka w wykonaniu dzieci z naszej szkoły podstawowej. Będzie również poczęstunek.

4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – Kolęda. Jej porządek dostępny jest w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

5. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

6. W piątek o godz. 20.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.

7. W sobotę 26 stycznia o godz. 14.30 w naszym kościele rozpocznie się koncert kolęd Eleni. Do uczestnictwa w nim upoważnia cegiełka, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony jest na remont organów w naszym kościele parafialnym. Cegiełki są w cenie 60 zł,
40 zł, i 25 zł.

8. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorek - modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy;

- w środę - przed Mszą św. poranną jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

- w czwartek – św. Antoni opat;

- w sobotę – św. Józef Sebastian Pelczar, modlimy się przy relikwiach bł. Jerzego Popiełuszki.

 

9. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl