OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25. 10. 2020 r.

1. Dzisiejszej niedzieli świętujemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Kościół to nie tylko mury. My wszyscy stanowimy żywe kamienie w budowli Chrystusowego Kościoła. Troszczmy się o budowlę, ale troszczmy się też o siebie nawzajem i o naszą wiarę.

2. Przypominamy o obowiązującym nas reżimie sanitarnym. Pamiętajmy o wszystkich obostrzeniach.

3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamydo końca października o godz. 7.00 i 16.30.  W Kamionkach w dni powszednie o 16.00.

4. Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę po wieczornej Mszy św.

5. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym prosimy o posprzątanie grobów i odnoszenie śmieci do kontenerów. Przypominamy o dokonaniu przedłużeń grobów po 20-stu latach od śmierci i rezerwacji miejsc po 10-ciu latach.

7. Pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszym przypadku (nieodmienione).

8. W TYM TYGODNIU:

·    wtorek –modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy

·    środa – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

9. W przyszłą niedzielę przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawimy tak jak co roku o godz. 7.30, 10.15 oraz o 14.00. W Kamionkach o godz. 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 17.00.

Nie będzie w tym roku procesji na cmentarz 1 listopada. Prosimy o rozłożenie odwiedzin na grobach naszych bliskich na cały kolejny tydzień. Przypominamy, że do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za dusze zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu – spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich i wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W tym roku możliwość uzyskania odpustu Penitencjaria Apostolska przedłużyła na cały listopad.

10.                       Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek 2 listopada. Odprawimy w poniedziałek dodatkową Mszę św. o godz. 12.00 za zmarłych z Rodziny Różańca Św. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic.

11.                       Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać tak jak w poprzednim roku:

  2 listopada (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych) o godz. 8.30 i 16.30, a w Kamionkach o godz. 15.00; potem Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

  w pozostałe dni (do 10 listopada) wypominki o godz. 16.30. Bezpośrednio po nabożeństwie będzie zawsze odprawiana Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

12.                       Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl