OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

17. 03. 2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej czas Rekolekcji Wielkopostnych, które w tym roku głosi ks. Jakub Bartczak – wikariusz z parafii w Sulistrowicach. Rekolekcje potrwają do środy (20 marca). Program znajduje się na balaskach, w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz zamieszczony został na stronie internetowej parafii.

       W dniach od 20 do 22 marca ksiądz rekolekcjonista będzie wygłaszał nauki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Już dzisiaj pragniemy podziękować Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły za pomoc i życzliwość w zorganizowaniu tych rekolekcji. Dzieci i całą społeczność szkoły polecamy modlitwom całej parafii.

Ze względu na rekolekcje w bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2.  Dziś przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Przy wyjściach z kościoła można złożyć do puszek ofiary na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

3. Seminarium Odnowy Wiary w tym tygodniu odbędzie się w Domu Sióstr Salezjanek w czwartek o godz. 18.00.

4. W piątek o godz. 15.30 będzie spowiedź dla uczniów klas III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dla rodziców i świadków. Następnie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej młodzież otrzyma krzyże.

5. Serdecznie zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

6. W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.

7. Przypominamy, że organizujemy wyjazd w sobotę 23 marca do naszej katedry na obchody XV-lecia Diecezji Świdnickiej. Wyruszamy o godz. 9.30 z parkingu przy ul. Kopernika. Zapisy przyjmujemy do środy włącznie w zakrystii. Koszt wynosi 5 zł.

8. W sobotę o godz. 15.00 odbędzie się próba generalna ze świadkami przed uroczystością bierzmowania oraz dekoracja kościoła do uroczystości. Zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej do pomocy przy dekoracji od godz. 15.00 w sobotę.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., podczas której Ks. Bp Adam Bałabuch udzieli sakramentu bierzmowania.

10. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane podczas kolędy na remont kościoła przez rodziny z Osiedla Małego, Osiedla Szkolnego i Osiedla Centrum oraz ul. Sanatoryjnej.

 

11. Siostry Niepokalanki z Wałbrzycha organizują 2 marca, 13 kwietnia i 11 maja w swoim liceum dni otwarte. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie.

 

12. W TYM TYGODNIU:

- wtorek – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP;

- środa – o godz. 18.15 modlimy się Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

13.  Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl