OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14. 07. 2019 r.

 

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez uczucia, ale przez czyny. Chrystus uczy nas, że miłość to postawa, a nie tylko emocje.

 

2. Życzymy dobrego odpoczynku osobom udającym się na letnie wyjazdy. Serdecznie witamy gości przybyłych do naszego miasta i naszej parafii. Niech ten letni czas będzie okazją do nawiązania bliższych relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

 

3. We wtorek 16 lipca – we Wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – będzie można w naszej parafii przyjąć szkaplerz podczas wieczornej Mszy św. W zakrystii można otrzymać bliższe informacje na ten temat.

 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy będzie w środę przed Mszą św. wieczorną.

 

5. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Świdnicką na Jasną Górę w Dzierżoniowie z nowym księdzem przewodnikiem grupy 2 – ks. Jerzym Kozłowskim odbędzie się 25 lipca (czwartek) ok. godz. 19.45 w parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie. Spotkanie będzie w salkach przy kościele adoracyjnym.

 

Piesza Pielgrzymka wyrusza 31 lipca ze Świdnicy do Pieszyc; następnego dnia rano po uroczystej Mszy św. w naszym kościele św. Antoniego pielgrzymi udają się w dalszą drogę. Na Jasną Górę dotrą 9 sierpnia. Zachęcamy, by wyruszyć na pielgrzymi szlak – zapisywać się można w zakrystii. A kto nie może iść – zachęcamy, by pomógł w przyjęciu pielgrzymów w naszym mieście.

 

Grupa duchowego uczestnictwa będzie spotykać się w naszym kościele na wieczornych apelach przez cały czas trwania Pieszej Pielgrzymki – zapisy także w zakrystii.

 

6. W przyszłą niedzielę 21 lipca po Mszy Świętej o godz. 11.00  pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na zakup pojazdów dla misjonarzy w różnych częściach świata.

 

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       poniedziałek – św. Bonawentura, biskup, Doktor Kościoła;

·       wtorek – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów; doroczny dzień przyjęcia szkaplerza.

·       sobota – wspomnienie dowolne bł. Czesława, pierwszego przeora dominikanów we Wrocławiu.

 

8. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl