OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

05. 04. 2020r.

 

Dzisiejszej niedzieli od godz. 15.00 do 16.00 można przyjść skorzystać z sakramentu spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą.

1.  Zgodnie z zarządzeniem ministra i naszego ks. bpa Ignacego Deca na Mszach Świętych i nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, nie licząc posługujących.

2.  Przypominamy, że transmitujemy wszystkie Msze Święte i nabożeństwa przez naszą stronę internetową.

3.  Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.15.

4.  Od jutra Msze Święte wieczorne odprawiane będą o godz. 18.00.

5.  Codziennie w naszej parafii o godz. 20.30 odmawiamy różaniec o ustanie epidemii. W środę zaczynamy wcześniej, o godz. 20.00.

6.  Przypominamy, że w naszej kaplicy adoracji codziennie od porannej Mszy Świętej (o godz. 7.30) aż do wieczornej (godz. 18.00) jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy wszystkich do indywidualnej adoracji w ciągu dnia.

7.  W TYM TYGODNIU:

·      Wielki Czwartek – nie będzie w ciągu dnia adoracji. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja do godz. 21.00.

·      Wielki Piątek – Dzień Męki Pańskiej. Adoracja rozpoczyna się o godz. 8.00. Zachowujemy post ścisły – dotyczy osób od 18 do 60 roku życia (jakościowy – posiłki bezmięsne, i ilościowy – trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta). O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Następnie odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, po czym odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja w tym dniu do godz. 22.00.

W tym roku z racji ograniczenia do 5 osób, każdy kto chce przyjść na adorację w Wlk. Czwartek i Wlk. Piątek wieczorem powinien się wpisać na listę. Znajduje się ona na balaskach. Na każde pół godziny może się wpisać 5 osób.

·      Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00.

     Poświęcenia pokarmów w tym roku dokonamy w naszych domach w poranek Wielkanocny. Z powodu epidemii nie będzie poświęcenia w kościołach. Obrzęd poświęcenia pokarmów jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Dokonuje go głowa rodziny przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

·      Niedziela Zmartwychwstania – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00. Msza Święta rezurekcyjna o 7.00.

8.  Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu do środy będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

9.  W najbliższym czasie kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

10.                       Zachęcamy do zakupu internetowych wydań „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. „Niedziela” jest także dostępna w wersji papierowej.

 

 


Świdnica, dnia 3 kwietnia 2020 r.

l.dz. 277/2020

KOMUNIKAT
do duchowieństwa

i wiernych diecezji świdnickiej

 

Uprzejmie informuję, ze Ojciec Święty Franciszek w odpowiedzi na mój list z dnia 3 lipca 2019 r. przyjął w dniu 31 marca 2020 r. moją rezygnację z urzędu biskupa świdnickiego i mianował biskupem świdnickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Równocześnie informuję, że zlecił mi posługę biskupią w charakterze Administratora Apostolskiego Diecezji Świdnickiej do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez mojego następcę.

Polecam osobę nowego biskupa świdnickiego modlitwom duchowieństwa i wiernych.

                                                                                                    + Ignacy Dec

                                                                       Administrator Apostolski Diecezji

 

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl