OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018 r.

 

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

 

2. Dziś ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

 

3. Także dziś w przedsionku kościoła Siostry i animatorzy z Oratorium salezjańskiego sprzedają aniołki i pierniki wykonane własnoręcznie. Zebrane ofiary przeznaczone są na Oratorium sobotnie.

 

Natomiast sianko na stół wigilijny można nabyć u naszej młodzieży z Ruchu Młodzieży Antoniego przy wyjściu z kościoła. Składane ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo młodzieży.

 

4. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta Roratnia rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 7.30. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

 

5. Klasy III gimn. mają przygotowanie do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 18.30 w kościele; klasy VI w środę o 18.30 także w kościele.

 

6. W czwartek 13 grudnia w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 

7. W czwartek po Mszy św. Roratniej w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

8. W piątek o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla uczestników Społecznej Akademii Liderów.

 

9. Zapraszamy młodzież na warsztaty dziennikarskie w piątek o godz. 16.00 do salki na plebanię.

 

10. W piątek również o godz. 20.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.

 

11. Siostry Salezjanki w Pieszycach zapraszają na spotkania dla rodzin pod hasłem „Rodzina w drodze”. Najbliższe spotkanie jest w piątek o godz. 17.30.

 

12. Ruch Młodzieży Antoniego spotyka się w sobotę o godz. 19.00 na plebanii.

 

13. W sobotę 15 grudnia w Centrum Kultury o godz. 14.00 rozpocznie się JARMARK BOŻONARODZENIOWY. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 

14. Uczniowie Zespołu Szkół biorą udział pod kierunkiem Pani Bernadetty Szczypki w pomocy „Pieszyce Kresom”. Będą zbierać żywność przy naszych pieszyckich marketach.

 

15. W tym tygodniu patronują nam:

·      we wtorek – modlimy się przy relikwiach św. Antoniego z Padwy;

·      w środę – modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

·      w czwartek – św. Łucja;

·      w piątek - św. Jan od Krzyża.

 

16. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i „Małego Gościa Niedzielnego”. W sklepiku są do nabycia świece „Caritas”. Cena małej świecy wynosi 5 zł, a dużej 10 zł.

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Antoniego z Padwy
ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1
58-250 Pieszyce
tel. 074 83 65 226
e-mail:
edward.dzik@wp.pl